Çocuk Sağlığı Eğitimi
  • Zoom
  • 11 February 2021

Çocuk Sağlığı Eğitimi

  Çorapsız Çocuklar Derneği gönüllüleri 11.02.2021 tarihinde saat 19.00’da hemşirelik öğrencisi olan gönüllülerimiz V. Özlem Türkoğlu ve Selenay Ateş’in eğitmenliğinde ‘’Çocuk Sağlığı ‘’ konulu eğitimimizde buluştular. Eğitimin moderatörlüğünü gönüllülerimizden Songül Sarıkaya üstlendi. 

  Eğitimimizde Çocuk Sağlığı başlığı altında iki konuyu ele aldık. Bunlardan ilki ‘Beden Güvenliği Eğitimi’, ikincisi ise ‘Çocuklarda İlk Yardım‘ oldu. Beden güvenliği eğitiminde çocuklara verilmesi gereken beden güvenliği eğitiminin neden gerekli olduğunu, içeriğinde neleri barındırdığını, bu eğitimin çocuklara nasıl aktarılması gerektiğini konuştuk. Çocuklara kendi kişisel sınırlarının bilincinde olmayı ve ‘HAYIR’ diyebilmeyi nasıl öğretebiliriz gibi konular üzerinde tartıştık.

  Çocuklarda ilk yardım konusunda ise dernek olarak gerek etkinliklerimizde gerekse karşılaşabileceğimiz sağlıkla ilgili bazı acil durumlarda ihtiyaç duyabileceğimiz ilk yardım uygulamaları nelerdir ve hangi durum karşısında ne şekilde hareket etmeliyiz gibi konularda bilgi sahibi olmaya çalıştık.

  Eğitmenlerimiz Selenay Ateş ve V. Özlem Türkoğlu’ya teşekkür ediyoruz. ÇoÇoDer gönüllüleri olarak çocukların sağlığı ve güvenliği bizim için her zaman ön planda olacaktır. Hem kendimiz bilinçlenmek hem de çocuklara en iyi ve doğru bilgiyi aktarabilmek adına her daim öğrenmekte olacağız ve eğitimlerimize devam edeceğiz.

ÇoÇoDer - Çorapsız Çocuklar Derneği

ÇoÇoDer – Çorapsız Çocuklar Derneği; çalışan veya çalıştırılan çocuk işçilerin eğitim ve temel haklarından mahrum kalmaması için 11 Aralık 2020’de Gaziantep’te kurulmuş bir dernektir.