Oyun Gecesi
  • Zoom
  • 1 March 2021 19.00 -> 20.30

Oyun Gecesi

ÇoÇoDer gönüllüleri 1 Mart 2021’de Gönüllü Hikayeleri’nin kurucusu ve genel koordinatörü Yunus Emre Benli ile OYUN GECESİ’nde buluştu!

ÇoÇoDer ailesi 10.02.2021 tarihinde 19.00-20.30 saatleri arasında Yunus Emre Benli ile “Gönüllülük” eğitiminde bir araya geldi. Bu eğitim gönüllülerimizden Kübra Çiftçi’nin moderatörlüğünde gerçekleşti. Beraber olduğumuz süre boyunca Yunus Emre Bey kendi tecrübelerinden yola çıkarak güzel tavsiyelerde bulundu ve hep birlikte gönüllülük kavramını, gönüllünün yer aldığı kurumdaki olası kazanımlarını ve sorumluluklarını konuştuk. Bizim için çok faydalı ve eğlenceli geçen bu eğitim eğitmenimiz için de benzer duyguları uyandırmış olmalı ki bize ilerleyen zamanlarda gerçekleştireceğimiz bir Oyun Gecesi fikri ile geldi. Elbette bizler de seve seve kabul ettik. Kendisine nazik düşüncesi, vakti ve değerli bilgileri için teşekkür ederiz.

ÇoÇoDer ailesi, 1 Mart gecesinde 3 farklı oyun oynayarak yaklaşık bir buçuk saat boyunca çok keyifli vakit geçirdi. Ekip içi motivasyonu artıran ve yoğunluk döneminde neşe yükselten bu eğitim tüm katılımcılarımız için güzel bir deneyim oldu. Bizler de bu tarz oyunları çocuklar ile oynayabileceğimiz şekilde düzenlemeler yaptıktan sonra ileriki zamanlarda gerçekleşecek atölyelerimizde kullanmayı planlıyoruz.

Gülmek ve eğlenceli vakit geçirmek küçük büyük herkesin hakkı! Bu tarz etkinliklerle ekip içindeki çalışma motivasyonunu artırmayı ve bu enerjiyi çalışacağımız çocuklara yansıtabilmeyi hedefliyoruz.

Daha Çocuk, Daha Eşit Bir Yaşam için çalışmaya devam edeceğiz..

ÇoÇoDer - Çorapsız Çocuklar Derneği

ÇoÇoDer – Çorapsız Çocuklar Derneği; çalışan veya çalıştırılan çocuk işçilerin eğitim ve temel haklarından mahrum kalmaması için 11 Aralık 2020’de Gaziantep’te kurulmuş bir dernektir.